kocarkyKarlov.cz | Sortiment | elektronika | hlídače dechu | Hlídač dechu Babysense II

Hlídač dechu Babysense II

Hlídač dechu Babysense II

NÁŠ TIP

Babysense

Výrobce: Babysense

2 980 Kč


Popis

Monitor dechových pohybů jako prostředek prevence proti SIDS
Monitor pohybu BABYSENSE II je součástí rodiny osvědčených a vysoce kvalitních výrobků péče o zdraví dítěte značky BABYSENSE. Výjimečnost tohoto výrobku spočívá ve dvou senzorových deskách, které se naprosto bezpečně uloží pod matraci dětské postýlky. Vaše dítě pak s přístrojem vůbec nepřichází do styku a nemůže jeho funkci nijak ovlivnit. Senzory monitoru jsou napojeny na kontrolní jednotku monitoru dechu upevněnou na postýlce, která je napájena čtyřmi tužkovými bateriemi. Na kontrolní jednotce je vypínač, kterým se přístroj zapíná a vypíná, zelená kontrolka dechové aktivity, červená poplachová kontrolka a indikátor nízkého napětí baterií, který Vás včas upozorní, pokud je třeba baterie vyměnit.


Proč si vlastně pořídit monitor pohybu BABYSENSE II?
Během prvního roku života může u dítěte dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. V některých případech může zástava souviset s tzv. SIDS – Syndromem náhlého kojeneckého úmrtí, které je stále nejčastější příčinou úmrtí kojenců do 1 roku věku. Monitor pohybu BABYSENSE II sice nemůže předejít nepravidelnému dechu či zástavě, ale účinně a spolehlivě kontroluje dýchání dítěte a varuje rodiče v případě změny.

 

Jak monitor pohybu BABYSENSE II fuguje?
Monitor pohybu BABYSENSE II neustále sleduje dýchání a pohyby dítěte. Normální dýchání a pohyby signalizuje zelenou kontrolkou, která je dobře viditelná i na větší vzdálenost. V okamžiku, kdy se dýchání dítěte zpomalí (frekvence dechu klesne pod 10 nádechů za minutu), nebo úplně zastaví, nebo když se dítě přestane hýbat po dobu delší 20 sekund, Monitor pohybu BABYSENSE II upozorní na tento stav hlasitým zvukovým signálem (80dB na 1m). Jakmile zazní tento signál, musí být rodičem poskytnuta první pomoc!

 

Dvě citlivé senzorové podložky monitoru pohybu BABYSENSE II pokrývají celou plochu dětské postýlky a snižují riziko planých poplachů při pohybu dítěte po postýlce a Vy tak můžete bez stresů klidně spát nebo se věnovat jiným činnostem. Podložky se umisťují mezi vždy matraci a pevné dno postýlky. Podložky nejsou v přímém kontaktu s dítětem a pohyb dítěte v postýlce nijak neomezují.

Pokud máte nebo čekáte dvojčata nebo vícerčata, každé dítě musí mít svůj samostatný monitor dechu.

Matrace z pevného materiálu, jako je pěnový polystyren, mohou způsobovat falešné alarmy. Běžně dostupné matrace (např. kokosové apod.) plané poplachy nezpůsobují.

hledání

přihlášení